Zrealizowane akcje

Podsumowanie projektu
Celem projektu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności życiowych, poprawa funkcjonowania psychicznego i społecznego oraz aktywizacja i zwiększenie samodzielności dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością.
Projekt realizowany był przy współpracy studentów Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II. W murach tej Uczelni odbył się spektakl, podczas którego aktorami byli wychowankowie SOSW w Zalutyniu.
W ramach projektu odbyła się wycieczka rowerowa, zajęcia jogi, aerobiku, na siłowni na świeżym powietrzu, nordic walking, zajęcia z dietetykiem, zielarką i zajęcia integracyjne.
Wszystkim uczniom SOSW w Zalutyniu zostały zakupione ze środków Stowarzyszenia szczoteczki i pasty do zębów. Uczniowie zdobyli wiedzę o prawidłowej higienie jamy ustnej, a później mogli, pod czujnym okiem pani stomatolog, wiedzę wykorzystać w praktyce.
Dzięki pozyskanym środkom finansowym powstał piękny mural, związany z hipoterapią prowadzoną na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu. Autorem i wykonawcą muralu jest znany w środowisku artystycznym – Marcin Mrowicki z Oleśnicy.
Chwileczkę...