Wspieramy rekreację konną i hipoterapię

W latach 2014-2018 r. wspólnie ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w Zalutyniu trzykrotnie organizowaliśmy festyn pod hasłem „Żyć Godnie i Zwyciężać”. Jego celem było zwrócenie uwagi na potrzebę uczestniczenia w życiu społecznym osób z niepełnosprawnością, integracja osób z niepełnosprawnością intelektualną z różnych środowisk, wspólna rywalizacja oraz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Głównym punktem programu były zawody jeździeckie zorganizowane we współpracy z Ośrodkiem Jeździeckim „ Stajnia nad Lutnią” w Zalutyniu oraz Stadniną „Wiosenny Wiatr” w Woskrzenicach.

Wśród innych atrakcji festynów były min. pokazy tresury psów, przejażdżki konne, malowanie twarzy, tworzenie zwierzątek z baloników, strzelanie z łuku, pokazy cyrkowe.

Stowarzyszenie systematycznie wspiera hipoterapię prowadzoną w Ośrodku, zapewniając koniom opiekę weterynarza i kowala oraz odpowiednie pożywienie. Finansujemy także zakup potrzebnego sprzętu (kantary, ogłowie, itp.).

Nasze pozostałe akcje

Podsumowanie projektu
We wrześniu 2020 r. została zakończona rewitalizacja otoczenia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu. Pracownicy obsługi odnowili domek ze zjeżdżalnią i zbudowali mostek na oczku wodnym. Obok placu zabaw powstała siłownia zewnętrzna.
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu w okresie od października 2021 r. do kwietnia 2022 r. wzięli udział w cyklu zajęć teatralnych, wokalnych i tanecznych, gdzie mogli zgłębić tajniki gry aktorskiej i występów scenicznych.
Chwileczkę...