Rewitalizacja SOSW w Zalutyniu

We wrześniu 2020 r. została zakończona rewitalizacja otoczenia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu. Pracownicy obsługi odnowili domek ze zjeżdżalnią i zbudowali mostek na oczku wodnym. Obok placu zabaw powstała siłownia zewnętrzna. Sprzęt został zakupiony dzięki wsparciu Stowarzyszenia Społeczno-Oświatowego „Żyć Godnie”, które pozyskało środki od lokalnych przedsiębiorców. Podczas gali „Niedźwiedzie biznesu” została przeprowadzona licytacja na rzecz wychowanków. Dzięki ofiarności i wspaniałomyślności wielu osób, dzieci, które po długiej przerwie wróciły do szkoły, mają do dyspozycji mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu. Korzystając z pięknej pogody wypoczywają, bawią się, ćwiczą, a nawet uczestniczą w sesjach fotograficznych.

Nasze pozostałe akcje

Podsumowanie projektu
Stowarzyszenie systematycznie wspiera hipoterapię prowadzoną w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zalutyniu, zapewniając koniom opiekę lekarza weterynarii i kowala oraz odpowiednie pożywienie. Finansujemy także zakup potrzebnego sprzętu (kantary, ogłowie, itp.).
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu w okresie od października 2021 r. do kwietnia 2022 r. wzięli udział w cyklu zajęć teatralnych, wokalnych i tanecznych, gdzie mogli zgłębić tajniki gry aktorskiej i występów scenicznych.
Chwileczkę...