Projekt „Teatr podróżą do świata marzeń”

Stowarzyszenie Społeczno-Oświatowe „Żyć Godnie” w Zalutyniu pozyskało dotację w ramach konkursu „Fundacja PZU z kulturą” na realizację projektu „Teatr podróżą do świata marzeń”.

Jego celem było przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz przełamywanie barier i stereotypów związanych z funkcjonowaniem tej grupy społecznej. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu w okresie od października 2021 r. do kwietnia 2022 r. wzięli udział w cyklu zajęć teatralnych, wokalnych i tanecznych, gdzie mogli zgłębić tajniki gry aktorskiej i występów scenicznych. Uczestnictwo w warsztatach miało również walory terapeutyczne (poprawa wymowy, dykcji, pamięci, umiejętności komunikacyjnych, nawiązywanie relacji interpersonalnych, poprawa sprawności motorycznej całego ciała). Uczniowie przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Bajka szachrajka o w moro kapturku, zabujanym Kaziulku, leśnym stworku Elfiku amorku, księżniczce na sprężynie, pod pierzyną przykurzonej dziewczynie, o królewnie śniętej na 100 lat zaklętej oraz o krasnoludkach kilku i nieco fałszywym wilku…”, które zaprezentowali szerszej publiczności podczas spotkania integracyjnego podsumowującego projekt. W ramach projektu zrealizowano również wycieczki do Białegostoku i Warszawy, do teatru, galerii sztuki, Muzeum Iluzji oraz na występ zespołu Mazowsze. Dla zdecydowanej większości uczniów była to pierwsza wizyta w tego typu miejscach.

Projekt „Teatr podróżą do świata marzeń”

Partner Fundacja PZU

 

Nasze pozostałe akcje

Podsumowanie projektu
We wrześniu 2020 r. została zakończona rewitalizacja otoczenia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu. Pracownicy obsługi odnowili domek ze zjeżdżalnią i zbudowali mostek na oczku wodnym. Obok placu zabaw powstała siłownia zewnętrzna.
Stowarzyszenie systematycznie wspiera hipoterapię prowadzoną w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zalutyniu, zapewniając koniom opiekę lekarza weterynarii i kowala oraz odpowiednie pożywienie. Finansujemy także zakup potrzebnego sprzętu (kantary, ogłowie, itp.).
Chwileczkę...