Odkrywam siebie i świat

Stowarzyszenie Społeczno-Oświatowe “Żyć Godnie” w Zalutyniu pozyskało z Funduszu Pomocowego dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2022-23, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji, kwotę 40000 zł na realizację projektu „Odkrywam siebie i świat”.
Celem projektu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności życiowych, poprawa funkcjonowania psychicznego i społecznego oraz aktywizacja i zwiększenie samodzielności dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością.
W ramach projektu planowane są trzy wycieczki krajoznawcze: pieszo-rowerowa do Muzeum Leśnego w Zalutyniu oraz autokarowe do Lublina i Warszawy. W Lublinie uczniowie wezmą udział w lekcjach muzealnych w Muzeum Wsi Lubelskiej oraz zwiedzą Zamek, Stare Miasto i Ogród Botaniczny. W Warszawie poznają zabytki Starego Miasta, odwiedzą ZOO i teatr muzyczny Roma, gdzie obejrzą spektakl pt. „Alicja w Krainie Czarów”. W ramach zajęć pozalekcyjnych przeprowadzone będą warsztaty arteterapeutyczne z ceramiki i trening umiejętności społecznych.

 


Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2022-23”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Nasze pozostałe akcje

Podsumowanie projektu
We wrześniu 2020 r. została zakończona rewitalizacja otoczenia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu. Pracownicy obsługi odnowili domek ze zjeżdżalnią i zbudowali mostek na oczku wodnym. Obok placu zabaw powstała siłownia zewnętrzna.
Stowarzyszenie systematycznie wspiera hipoterapię prowadzoną w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zalutyniu, zapewniając koniom opiekę lekarza weterynarii i kowala oraz odpowiednie pożywienie. Finansujemy także zakup potrzebnego sprzętu (kantary, ogłowie, itp.).
Chwileczkę...