Aktywni nie starzeją się nigdy

Grupa nieformalna z Gminy Piszczac w składzie: Barbara Brodacka, Bożena Jaworska, Krystyna Karcz, Jadwiga Stefaniuk rozpoczęła realizację projektu „Aktywni nie starzeją się nigdy”. Patronem projektu jest Stowarzyszenie Społeczno – Oświatowe „Żyć Godnie” z siedzibą w Zalutyniu. Otrzymane wsparcie finansowe to 4500 złotych. Zajęcia rozpoczęły się we wrześniu i trwały do końca października 2022 roku. W ramach projektu odbyła się wycieczka rowerowa, zajęcia jogi, aerobiku, na siłowni na świeżym powietrzu, nordic walking, zajęcia z dietetykiem, zielarką i zajęcia integracyjne.

Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030 w ramach Konkursu Grantowego w ramach Projektu Aktywna Lubelszczyzna w 2022 roku. Operatorem projektu jest Stowarzyszenie „Czajnia” oraz Centrum Wolontariatu w Lublinie”.

 

Nasze pozostałe akcje

Podsumowanie projektu
We wrześniu 2020 r. została zakończona rewitalizacja otoczenia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu. Pracownicy obsługi odnowili domek ze zjeżdżalnią i zbudowali mostek na oczku wodnym. Obok placu zabaw powstała siłownia zewnętrzna.
Stowarzyszenie systematycznie wspiera hipoterapię prowadzoną w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zalutyniu, zapewniając koniom opiekę lekarza weterynarii i kowala oraz odpowiednie pożywienie. Finansujemy także zakup potrzebnego sprzętu (kantary, ogłowie, itp.).
Chwileczkę...