Rewitalizacja SOSW w Zalutyniu

We wrześniu 2020 r. została zakończona rewitalizacja otoczenia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu. Pracownicy obsługi odnowili domek ze zjeżdżalnią i zbudowali mostek na oczku wodnym. Obok placu zabaw powstała siłownia zewnętrzna.

Wspieramy rekreację konną i hipoterapię

Stowarzyszenie systematycznie wspiera hipoterapię prowadzoną w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zalutyniu, zapewniając koniom opiekę lekarza weterynarii i kowala oraz odpowiednie pożywienie. Finansujemy także zakup potrzebnego sprzętu (kantary, ogłowie, itp.).

Projekt „Teatr podróżą do świata marzeń”

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu w okresie od października 2021 r. do kwietnia 2022 r. wzięli udział w cyklu zajęć teatralnych, wokalnych i tanecznych, gdzie mogli zgłębić tajniki gry aktorskiej i występów scenicznych.

Odkrywam siebie i świat

Celem projektu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności życiowych, poprawa funkcjonowania psychicznego i społecznego oraz aktywizacja i zwiększenie samodzielności dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością.

Kurtyna w górę – teraz my!

Projekt realizowany był przy współpracy studentów Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II. W murach tej Uczelni odbył się spektakl, podczas którego aktorami byli wychowankowie SOSW w Zalutyniu.